Ultrazvučna Kavitacija
Ultrazvučna ili ultrasonična kavitacija je upotreba ultrazvučne tehnologije za razbijanje masnih ćelija u potkožnom tkivu. To je nehirurški metod uklanjanja celulita i lokalizovanih masnoća.
Ova procedura uključuje pritisak na masne ćelije putem ultrazvučnih vibracija.
Da li je kavitacija bezbedan tretman?
Da, jer je pritisak kontrolisan i taman dovoljno jak da se masne ćelije razgrade u tečni oblik. Telo ga se tada može rešiti kao otpad kroz sistem diureze, dakle preko bubrega u vidu saržaja urina. Razbijene masne ćelije prethodno idu iz tela u jetru gde se razgrade u otpadni materijal.
To je poželjniji metod u odnosu na druge invazivne procedure eliminacije telesne masti.
Koji delovi tela su najpogodniji za ultrazvučnu kavitaciju?
Ultrazvučna kavitacija najbolje funkcioniše na delovima sa lokalizovanom masnoćom. Takva područja uključuju stomak, bokove, butine, kukove i nadlaktice. Ova procedura se ne može izvoditi na delovima tela kao što su glava, vrat i drugi koštani delovi tela.
Kako funkcioniše ultrazvučna kavitacija?
Ultrazvučna kavitacija tonira telo pomoću radio frekvencija i niskofrekventnih ultrazvučnih talasa. Ovi talasi formiraju mehuriće oko masnih naslaga ispod kože. Mehurići tada pucaju, razbijajući masne naslage u intersticijalni i limfni sistem gde se dreniraju. Masne naslage se menjaju u glicerol i slobodne masne kiseline. Glicerol se zatim ponovo koristi u telu dok slobodne masne kiseline putuju do jetre i izlučuju se kao otpad.
Koliko dugo traju sesije ultrazvučne kavitacije?
Tretmani traju od 45 do 60 minuta. Ukoliko se kombinuje sa nekom drugom tehnikom tada se ultrazvučna kavitacija radi 30 minuta + druga tehnika.
Ultrazvučna kavitacija, odnosno sam tretman, umnogome zavisi od individualnog stanja osobe. Generalno se preporučuje 8-10 tretmana, dok pauza izmedju svakog tretmana treba da bude 5-7 dana.
Ko ne bi trebao da koristi tretmane kavitacije?
Ne peporučuje se osobama koje imaju srčane probleme, trudnicama, problem sa holesterolom i povišenim trigliceridima u krvi, osobama koje pate od epilepsije, dijabetesa i osobama koje imaju problema sa jetrom i bubrezima.
Hajde da izgradimo poverenje,
zajedno
Online podrška i zakazivanje
Za sva pitanja u vezi naših usluga možete se obratiti putem vibera, telefona, e-maila ili direktno na našoj adresi.
Takodje možete zakazati bilo koji od naših tretmana online i koristiti razne pogodnosti koje nudimo.
IskraMedical - napredna tehnologija ultrazvučne kavitacije
IskraMedical je kreirala naprednu tehnologiju kavitacije koja omogućava da se koncentrisana ultrazvučna energija usmerava unutar pacijenta samo na vrlo specifičnu zonu, i tako je u stanju da selektivno oslabi i rastrese čvrstinu potkožnih masnih ćelija, čime ih učini razgradivim, ostavljajući pri tome kožu, vaskularno, nervno i mišićno tkivo – nepromenjenim.
Koji su prateći efekti kavitacije?
Bolja cirkluacija. Kavitacija će poboljšati protok limfe i krvi i time će koža dobiti više kiseonika i biće uklonjeni toksini iz nje, zbog čega će izgledati mladje i zdravije.
Zategnutija koža. Ultrazvučni talasi tokom kavitacije stvaraju toplotu i kontrakciju kolagenih vlakana na površini kože koja se tretira. Usled toga, na tom području, koža postaje vidno zategnuta.
Glatka koža. Grudvice celulita će nestati ili biti drastično smanjene
Protokol mera izmedju tretmana ultrazvučnom kavitacijom
Kako se prilikom tretmana ultrazvučnom kavitacijom oslobadjaju velike količine masnih naslaga, neophodno je pomoći organizmu da ih se reši na pravilan i efikasan način. U tu svrhu potrebno je pridržavati se sledećih uputstava:
– ne konzumirati alkoholna pića kako se jetra ne bi dodatno opterećivala
– minimizirati unošenje ugljenih hidrata i masti i tako dopustiti organizmu da troši glicerol dobijen iz raspadnutih masnih naslaga u toku tretmana kavitacije
– unositi što više količine vode kako bi jetri i bubrezima olakšali posao prerade i izbacivanja rastopljenih masnih naslaga
– u što većoj meri praktikovati aerobične vežbe bilo kog tipa, šetati se i što više kretati